آشنایی با Cisco ASA – قسمت سوم

Cisco ASA 5510 Model
ASA 5510 با ارائه سرویس های امنیتی پیشرفته جهت استفاده سازمان های کوچک تا متوسط طراحی شده است.
این مدل دارای Firewall پیشرفته است و همچنین قابلیت نصب module های IPS و Anti-x را دارد .

مدل های ۵۵۵۰ , ۵۵۴۰ , ۵۵۲۰ , ۵۵۱۰  طراحی one-rack unit (1RU) را ارائه می کنند.این مدل ها همچنین دارای یک کارت توسعه برای قرار گیری Security-service module نظیر AIP/SSM می باشند.
ASA 5510 دارای ۵ اینترفیس ۱۰۰/۱۰ می باشد .ایتنرفیس پنجم به عنوان پورتOut-Of-Band (OOB) Management برای مدیریت از راه دور دستگاه می باشد.
همانند PIX  در ASA برای فعال کردن بعضی از ویژگی ها باید از License key استفاده کنیم. License key یک عدد ۴۰ رقمی در مبنای ۱۶ است که می توانیم از سایت Cisco خریداری کنیم.
ASA 5510 security plus License باعث می شود که این مدل بتواند تا ۱۰۰ VLAN را پشتیبانی کند. این License همچنین باعث می شود که ۲ اینترفیس از ۵ اینترفیس از حالت Fast Ethernet به  upgrade , Gigabit Ethernet   شوند .از قابلیت های دیگری که با خرید License به ASA اضافه می شود این است که ۵۵۱۰ را قادر می سازد تا از تعداد VPN Connection های همزمان بیشتری حمایت کند.

RJ-45 Console port ما را قادر می سازد تا به صورت فیزیکی به دستگاه متصل شویم و از طریق Command-line interface یا CLI به پیکربندی دستگاه بپردازیم.

151

پورت AUX (Auxiliary) ما را قادر می سازد تا ASA را به یک مودم خارجی متصل کنیم و بدین ترتیب سیستم را از راه دور پیکر بندی کنیم .
ASA 5510 دارای یک Slot برای قرار دادن Flash card است .که در این حالت می توانیم سیستم عامل دستگاه و فایل های پیکربندی دستگاه را روی Flash ذخیره کنیم.و در آخر هم دو پورت USB  که در پشت همه مدل های ASA برای استفاده در آینده قرار داده شده است.
در جدول زیر یک مقایسه بین ASA 5510  با داشتن License key  و بدون داشتن License key  انجام شده است.

151

Cisco ASA 5520 Model

مدل ASA 5520 برای سازمان ها و اداره های متوسط طراحی شده است.مدل های ۵۵۲۰ , ۵۵۴۰   شباهت بسیار زیادی به مدل ۵۵۱۰ دارند و از لحاظ ظاهری به استثناء اینترفیس ها مانند یکدیگر هستند.
ASA 5520 دارای ۴ پورت Gigabit Ethernet (10/100/1000) است و همچنین این مدل دارای یک پورت Fast Ethernet  برای OOB Management  است.

با نصب کردن VPN Plus License این مدل می تواند تا ۷۵۰ تانل IPSec ویا Web VPN را پشتیبانی کند.
در جدول زیر به برخی از ویژگی های این Firewall اشاره شده است.

152

Cisco ASA 5540 Model

ASA 5540 قادر است امنیت را برای سازمان های متوسط تامین کند.ASA 5540  از تعداد بیشتری Security context  پشتیبانی می کند. همچنین این دستگاه قادر است در VPN cluster با ۱۰ دستگاه دیگر کار کند.

از لحاظ ظاهری ASA 5540 کاملا شبیه مدل های 5510 و 5520 است .

153

به نقل از انجمن تخصصی شبکه

1,118
۰
۲ تیر ۹۳
برچسب ها :

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی – پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم