آموزش آپدیت کردن Firmware در سرورها

آموزش Update کردن Firmware  در سرورهاي  HP

براي اين کار شما ميتوانيد يکي از دو مرحله زير را انتخاب و اجرا کنيد :

1-                    با استفاده از سي دي Smart Start

با انتخاب اين روش شما دو گزينه را پيش رو داريد :
الف )‌Automatic

در اين روش زماني که شما اين گزينه را انتخاب ميکنيد سيستم به صورت پيش فرض تمامي Update هاي موجود روي CD را نصب ميکند

ب ) Customize

در روش دوم شما ميتوانيد از ميان Update هاي موجود، فايل هاي مورد نظر را انتخاب و سپس نصب کنيد .

به اين موضوع توجه داشته باشيد که در روش نصب از روي CD شما ميتوانيد Update هاي موجود روي CD را نصب کنيد . به روز بودن فايل هاي شما بستگي به Update بودن CD دارد .

2-                 در روش دوم شما ميتوانيد جديد ترين فايل ها را از روي سايت HP‌دانلود و نصب کنيد .

 براي نصب نيز دو روش وجود دارد :

الف ) فايل Update‌که شما از سايت دانلود ميکنيد در قالب EXE‌ است به همين دليل شما ميتوانيد پس از نصب ويندوز روي فايلهاي مورد نظر کليد کنيد و انها را نصب کنيد .

ب )‌در روش  دوم شما ميتوانيد يک فايل Boot ايجاد و انرا داخل فلش يا CD قراردهيد و به کمک ان قبل از نصب ويندوز عمل Update را انجام دهيد .

  • براي دانلود جديد ترين فايل بايد در سايت HP.com  به زير شاخه Support & Driver  مراجعه کنيد .
  • اما براي ساخت يک فلش يا CD بايد مراحل زير را طي کنيد :

ابتدا در سايت مدل سرور را جستجو کنيد و نسخه مربوط به Update Bios را در سايت پيدا کنيد.در اين زير شاخه فايلي با نام Systems ROMPaq Firmware Upgrade وجود دارد  پس از دانلود، روي فايل کليد کنيد .

حال با کليد کردن روي فايل صفحه اي مربوط به سايت HP‌ باز مي شود در اين مرحله نوع وسيله اي که ميخواهيد فايل Boot در ان قرار بگيرد را انتخاب کرده و فايل مربوطه را دانلود کنيد. با کليد روي فايل جديد وقراردادن فلش يا CD در سيستم فايل Boot‌را روي انها ايجاد کنيد .

حال تمامي Update‌ هاي مورد نظر را دانلود کنيد و در زير شاخه HP => Swpackage  در فلش يا CD‌ که به روش بالا ساخته ايد قرار دهيد .

  • شما ميتوانيد با استفاده از فايل hpusbkey.exe روي فلش يک فايل راه انداز ايجاد کنيد اين فايل در CD‌ در زير شاخه Firmware Update CD => USB => HP USB Key => hpusbkey.exe   قراردارد . شما ميتوانيد اين فايل را از سايت HP دانلود کنيد .

  • نکته اي که بايد شما مد نظر قراردهيد اين است که در هيچ کدام از مراحل بالا هارد Update  نمي شود . براي Update کردن هارد بايد فايل مربوط به هارد را از سايت HP دانلود کنيد و پس از نصب سيستم عامل ان را نصب کنيد .
1,065
۰
۱ اردیبهشت ۹۳

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی – پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم