آموزش اعمال سطح دسترسی در OU

امروز قصد داریم به داخل ابزار های  ADDSبرویم یکی از قسمت های ان ouمی باشد . هر یک از جنگل ها دارای این قسمت می باشد و فعالیت های خود را توسط این قسمت ها تقسیم بندی می کند و هر یک از این قسمت ها به یکی از این افراد تعلق دارد و به راحتی توسط یک فرد مدیریت می شود .شما می توانید مدیریت یک سری از زیر مجموعه اشیاء های موجود در هر ouرا مورد بررسی و پیاده سازی group police قرار دهید .

*
مرحله اول :
در این مرحله به علت این که در ویندوز سرور ۲۰۱۲ دارای امکانات گرافیکی بیشتر می باشد به همین دلیل شما باید توجه داشته باشید که تفاوت های کوچکی بین این ویندوز و ویندوز قبلی می باشد لازم به ذکر است که این ویندوز از نظر دستوری قوی تر می باشد برای ایجاد یکOU در ویندوز سرور ۲۰۱۲ باید مراحل زیر را دنبال نمایید . برای دیدن صفحه تنظیمات ADDSمی توانید از دو راه عمل نمایید .
در راه اول شما از منوی Start گزینه  ADMINISTRATIVE TOOLSرا انتخاب می کنیم که ما را به ADDSراهنمایی می کند,راه دوم هم با زدن دستور dsa.msc در قسمت runنیز می توانید به این صفحه راهنمایی شوید .
بیشتر ادمین های حرفه ای از دستورات برای رسیدن به قسمت های مختلف استفاده می کنند به خاطر داشته باشید که شما باید دسترسی ادمین داشته باشید در غیر این صورت به شما اجازه دسترس به قسمت های مختلف پیکربندی داده نمی شود .

*

۱

*

در مرحله دوم:
در صورتی که از حالت اول برای دسترسی دارید استفاده می کنید . پس از انتخاب administrative toolsشما به صفحه زیر راهنمایی می شوید,در این صفحه شما باید وارد قسمت active directory user and groupشوید .در حالت دوم شما مستقیم وارد صفحه تنظیمات می شوید .

*

۲

*

مرحله سوم:
در این مرحله ما با کلیک راست کردن بر روی نام اکتیو دایرکتوری خودمان گزینه هایی را مشاهده می نماییم . امروز گزینه newو مورد ouرا انتخاب می کنیم و در مقالات بعدی موضوعات بعدی را انتخاب و اموزش می دهیم .

*
۳

*

مرحله چهارم :
در این مرحله یک پنجره باز می شود که در این پنجره شما می توانید نام مورد نظر خودتان را برای ان ouدر نظر بگیرید.

*
۵
*

مرحله پنجم :
شما می توایند ou هی تو در تو ایجاد نمایید و این ouها را می توانید حالت درختی ایجاد کنید و هر کدام از ان ها را مجوز دهی کنید و انOuاصلی را مجوز دهی کنید وقتی که ouاصلی را مجوز دهی می کنید بر تمام Ouهای زیر ربط این مجوز دهی منتقل و اجرا می شود .

پایان آموزش اعمال سطح دسترسی در OU

1,174
۱ دیدگاه
۲۸ تیر ۹۵

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !