نحوه join شدن کلاینتها در شبکه دامین

امروز در مورد یکی از مهم ترین قسمت های کلاینتی می خواهیم صحبت کنیم که برای بعضی از دوستان تازگی دارد و برای بعضی دیگر قدیمی هست,در این مقاله می خواهیم در مورد چگونگیه join to domain شدن سیستم های کلاینتی صحبت کنیم امیدوارم مفید باشد.

*

در اولین مراحل شما باید به مسائل مختلفی فکر کنید,شما دارید زیر مجموعه یک سرور می شوید و حتما محدود می شوید در این حالت شما یک حساب کاری از طرف سرور دریافت می کنید,شما باید تنظیمات ipرا حتما انجام دهید و ادرس dnsرو حتما بنویسید .

*
مرحله اول:
در این مرحله شما نیاز دارید به صفحه تنظیمات بروید و تنظیمات لازم را انجام دهید برای این کار نیاز  دارید که با زدن دکمه های لوگو و pouse breakبه صفحه تنظیمات و مشخصات سیستم راهنمایی می شوید .
در این صفحه فعالیت های گوناگون صورت می گیرد ما در این مقاله در مورد نحونه joinکردن سیستم های کلاینت می خواهیم صحبت کنیم,بر روی گزینه change settings  کلیک می نماییم وپنجره تنظیمات ان باز می شود .

*

۱
*

مرحله دوم :
در این مرحله ما از صفحه تنظیمات باز شده به سربرگه computer nameمی رویم,در این سربرگ تنظیمات فراوانی وجود دارد ولی ما فقط به قسمت changeمی رویم,بر روی ان کلیک می کنیم و پنجره تنظیمات ان باز می شود در این قسمت هم نام کامپیوتر و هم نوع اتصال کامپیوتر و نوع شبکه کامپیوتر تنظیم می شود .

*

۲

*

به طور پیش فرض کامپیوتر نام پیش فرضی را برای خود قرار می دهد که اصلا در شبکه کاربردی نیست ولی در قسمت دوم نوع شبکه را می گوید برای یاداوری می گویم در نوع اول یعنی domainدر این نوع شما خود را به یک دامین وصل می کنید با این کار از تمام تنظیمات ان باید پی روی نمایید و یک حساب کاربری دریافت می کنید و در این حساب شما با محدودیت هستید.
در قسمت پایین شما نام ان دامین را وارد می کنید در صورت بهتر اتصال شما باید firewall انجام شده باشد و در قسمت تنظیمات ipشما باید تنظیمات دقیق خود را انجام داده باشید و در قسمت dns ادرسdns مورد نظر را وارد نمایید .(منظور آی پی سرور است )
در صورت اتصال صحیح شما با پیام زیر رو به رو می شوید .

*
۳

پایان نحوه join شدن کلاینتها در شبکه دامین

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !