آموزش تصویری MMC در ویندوز سرور

درابتدا به چونگی ایجاد یک کنسول mmc می پردازیم بعد از ان به قسمت های اساسی ان می رسیم که در مقاله های اتی با ان ها کار می کنیم،گفتیم کهmmcیک روش ساده برای مدیریت سیستم ،اکتیو دایکتوری و خدمات ان می باشد .از جمله این مدیریت ها م یتوان به wsdو wsusوDhcpوdnsبپردازیم .

*
در مرحله اول بر روی دکمه ویندوز کلیک می کنیم یا از پنجره stratگزینه runرا میزنیم و در قسمت دستور mmc.exeرا وارد می نماییم .
پس از زدن این دستور پنجره ای باز می شود که حاوی اطلاعاتی می باشد،این پنجره که عنوان ان با add or remove snap-in می باشد قسمت هایی که لازم می باشد شما ان را به صورت اختصاصی مدیریت نمایید را برای شما مشخص می کند .

۱

در پنجره باز شده حاوی اطلاعاتی می باشد که این اطلاعات را می توانید ببینید. اما در این پنجره دو لیست داریم،لیست اول سمت چپ برای snapinهایی می باشد که شما می توانید ان ها را اضافه نمایید و در سمت چپ نیز لیست ان قسمت هایی است که شما برای mmcانتخاب کرده اید .

۲

نمونه ای از ابزار ها امکاناتی که برای این کنسول اضافه شده است را مشاهده می نمایید می توانید این قسمت را به راحتی بیشتر و یا کمتر نمایید.همچنین با توجه به ابزار های این بخش می توانید این لیست را کم یا زیاد نمایید .
پس از اضافه کردن قسمت های مورد نظر شما می توانید قسمت ها را پس از تایید لیست مشاهده نمایید که در قسمت سمت چپ این تصویر می توانید ابزار های اضافه شده را مشاهده نمایید .

۳

حالا به راحتی می توانید هر یک از بخش ها را مدیریت نمایید،این کار باعث می شود کار شما در مدیریت اسان تر شود نام هر یک از قسمت ها را می توانید اضافه و کم نمایید .
نام mmcرا نیز برای کنسول مورد نظر را می توانید تغییر دهید با رفتن به قسمت option می توانید تنظیمات را تغییر دهید .

۴

*

۵

در سربرگ اول ان قسمت یعنی کنسول می توانید ایکن ان کنسول مورد نظر را تغییر دهید و توسط قسمت های دیگر می توانید تنظیمات بیشتر را انجام دهید که به صورت تصویری به شما نشان داده ام .

۶

در تصویر زیر به شما نحوه ذخیره کردن کنسول ایجادی را نمایش می دهد با توجه به این کنسول می توانید به راحتی محل ذخیره دلخواه خود را قرار دهید این کار بری شما بسیار مهم و کاربردی است .

۷

این هم در اخر نمایی از پنجره کنسول ایجادی می باشد .

پایان قسمت آموزش تصویری MMC در ویندوز سرور

635
۰
۱۸ تیر ۹۵

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !