آموزش پاک کردن یک OU

در مقاله پیش ما در مورد نحوه ایجاد  Ouدر اکتیو دایرکتوری ۲۰۱۲صحبت کردیم,امروز نحوه پاک کردن ان را نیز توضیح می دهیم اشیاء و چیز هایی که در اکتیو دایرکتوری ایجاد می شود به راحتی پاک نمی شود,در این قسمت شما به راحتی نمی توانید پاک کنید,زیرا در صورت اشتباه پاک کردن دیگر نمی توانید ان را جبران نمایید,شرکت مایکروسافت در قسمت ایجاد یک ouپیغام قرار داده است که در تصویر زیر مشاهده می کنید .

*

در این تصویر می بینید که پیامی نوشته شده است که شما می توانید ان را تایید کنید یا تایید ننمایید . این تایید کردن یا نکردن باعث می شود که شما در هنگام پاک کردن یک ouبا مشکل رو به رو نشوید در صورتی که علامت دار کنید پیام را با مشکلی رو به رو می شوید در این مشکل شما نمی توانید به راحتی ouایجاد شده را پاک نمایید این خوب نیست اما برای افراد مبتدی و افرادی که ouهای فراوان دارند یک راه مناسب و کامل برای نگهداری و حفاظت از ouها می باشد .

*

۱

*

در صورت علامت دار بودن این جمله شما با دنبال کردن مراحل زیر می توانید ouمورد نظر خود را پاک نمایید .
مرحله اول :
در این مرحله شما بر روی ouایجادی کلیک می نمایید و از نوار ابزار گزینه viewرا انتخاب می کنیم و گزینه advanced feature را انتخاب می کنید . سعی می کنم در جلسات بعد در مورد این قسمت بیشتر صحبت کنم . البته اگر بتوانم .

*
۲
*

در مرحله دوم:
وقتی گزینه مورد نظر را انتخای می کنید . پنجره جدیدی برای شما باز نمی شود بلکه در این صفحه تنظیمات و قسمت های بیشتری اضافه می شود که بسیار مفید و کاربردی هستش علت اینکه قبل از ان اینکه شرکت ماکروسافت در حالت عادی اینگونه عمل نکرده به علت سخت شدن کار و پیچیده شدن کار با اکتیو دایرکتوری هستش .در صورت کلیک کردن گزینه زیر را مشاهده می کنید .در تصویر زیر بر رویouمورد نظر کلیک می کنیم و از لیست باز شده گزینه propertiesکلیک می کنیم .

*

۳

*

 مرحله چهارم :
پس از انتخاب این گزینه شما به  پنجره تنظیمات این ouمنتقل می شوید . دقت کنید که این پنجره در حالت عادی دیده نمی وشد . حتما باید مراحل قبل را طی کنید تا بتوانید این پنجره را مشاهده نمایید .

*
۴

شما وقتی وارد این پنجره می شوید سر برگ های متفاوتی دارد . برای کار ما وارد سربرگ objectمی شویم .در پایین این پنجره دوباره پیام مورد نظر را مشاهده می کنیم .شما می توانید علامت این گزینه را غیر فعال نمایید .
پس ز پاک کردن ouدوباره تنظیمات را در حالت اول برگدانید . به دلیل مسایل امنیتی  این کار را انجام دهید .

*

۵

*

پس از اینکه دستور پاک کردن را صادر می کنید . با پیام امنیتی مواجه می شوید در این پیام برای تاکید از شما می پرسد ایا مطمئن هستید که می خواهید ouمورد نظر را پاک کنید یا خیر ؟

*

۶
*

در تصویر زیر مشاهده می کنید که Ouمورد نظر حذف شده است .

*
۷
*

پایان آموزش پاک کردن یک OU در اکتیودایرکتوری

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !