اموزش قسمت Manager سرور 2012

در این قسمت شما می توانید roleها و ویژگی های جدید را ایجاد کنید،این کنسول وظیفه مدیریت از راه دور سرور را بر عهد دارد ، برای اضافه کردن سرور باید موضوعات مختلف را در نظر بگیرد و به سوالات مختلف پاسخ دهید .مثلا اینکه ایا شما می خواهید یک سرور جدید ایجاد کنید؟
ایا می خواهید یک سرور جدید را به یک سرور قدیمی وصل کنید ؟
ایا می خواهید سرور دوم را ایجاد نمایید و دو سرور را به هم دیگر ارتبط دهید؟
در سرور 2012 توانایی اداره چندین سرور به صورت هم زمان می باشد – این توانائی در ویندوز های سرورقدیمی وجود ندارد .
نکته:در هنگام پیاده سازی سرور باید در userمخصوص administratorاقدام پیاده سازی نمایید .اگر شما این userرا مشاهده نمی نمایید در قسمت User ها باید ان را فعال نمایید تا مشاهده کنید .
کمی در مورد صفحه اصلی server managerصحبت کنیم.
این صفحه شامل قسمت های مختلفی می شود . ازجمله این قسمت ها نوار بالا می باشد . در این نوار بالایی شما میتوانید گزارش های از انجام شدن بعضی ویژگی ها و rolها را مشاهده نمایید .در صورت بروز مشکل در نصب rolهاو ویژگی ها شما در این قسمت می توانید علت مشکل را مشاهده نمایید .
در قسمت سمت رایت پایین شما شاهد بخشی می باشید که rolهای نصب شده را نشده می دهد این بخش ها به رنگ قرمز و سبز می باشند . در صورتی که قرمز بود یعنی اینrolخاموش یا از کار افتاده می باشد .در صورتی که شما با کاشی سبز مواجه شدید یعنی شاهد فعالیت انrolمی باشد.

*
در قسمت چپ که به صورتی کمکی می باشد ، شامل قسمت هایی هستند که شما نصب کرده اید . با زدن بر روی هر قسمت می توانید گزارشات هر قسمت را دریافت نمایید .

server-manager

موفق باشید

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !