انجام پروژه ویپ و تلفن گویا

تنظیمات امنیتی ایمیل در TMG 2010 – قسمت اول

شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳


در نرم افزار TMG برای محافظت در برابر ایمیل های مخرب و یا ایمیل های حاوی بد افزارها و … و برقراری امنیت بر روی آنها پیکربندی هایی وجود دارد.

60

فایروال TMG را اجرا کنید و در Panel سمت چپ آیتم با نام E-Mail Policy خواهید دید که در نسخه های قبلی وجود نداشته پس از کلیک بر روی E-Mail Policy در Panel سمت راست سه سربرگ مشاهده خواهید نمود که به شرح زیر می باشند :

E-mail Policy: در اینجا میتوان پیکربندی مربوط به فعال سازی Email Protection را انجام داد.

Spam Filtering: در اینجا میتوان پیکربندی تنظیمات مربوط به anti-spam را بعد از فعال سازی Email Protection انجام داد.

Virus and content Filtering: در اینجا می توان پیکربندی تنظیمات مربوط به anti-malware و فیلترینگ محتوا را برای Email Protection انجام داد.

59

 پیکربندی E-Mail Policy

  1. با کلیک بر روی لینک Configure E-mail Policy کلیک نمایید با کلیک بر روی این لینک صفحه خوش آمد گویی به صورت زیر برای شما نمایش داده می شود .

58

2. بعد از نمایش صفحه خوش آمدگویی پنجره Internal Mail Server Configuration برای شما نمایش داده می شود . در این صفحه شما باید نام و IP Address  مربوط به فایروال TMG از SMTP Server داخلی شبکه تان را وارد نمایید. این قسمت اجازه ورود و خروج ایمیل را در شبکه می دهد .

3. بر روی دکمه Add کلیک کنید و در پنجره Computer نام SMTP Server و IP Address آن سرور را وارد کنید. اگر شما دارای چند  Mail Server داخلی هستید همه آنها را در این قسمت اضافه کنید .

57

4.در قسمت بعدی با زدن دکمه Add باید نام یک Domain معتبر را وارد نمایید که در شبکه وجود دارد .

5.نام Domain برای Accept incoming email می باشد و اگر دارای چند Domain می باشید نام همه آنها را در این قسمت اضافه نمایید. برای اضافه کردن Domain بر روی دکمه Add کلیک کنید و نام Domain را اضافه و سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید.

تذکر: هر ایمیل که به سمت سازمان شما ارسال شود و در TMG  مقصد آدرس email Domain وارد نشده باشه ایمیل مورد نظر برگشت داده خواهد شد.

56

6. در نهایت بر روی دکمه Next کلیک کنید .

55

7. در صفحه ی Internal E-Mail Listener Configuration کارت شبکه ای که میخواهید اجازه دهید ایمیل ها از خارج به داخل وارد شوند انتخاب کنید و سپس Next را کلیک کنید .

61

8. در صفحه External E-Mail Listener Configuration انتخاب کارت شبکه ای  که میخواهید اجازه دهید ایمیل ها از داخل به خارج ارسال شوند و سپس بر روی دکمه Next کلیک کنید .

54

9. در این صفحه شما می توانید گزینه های شرح داده شده در زیر را انتخاب نمایید و یا از حالت انتخاب خارج کنید :

–  Spam Filtering: با انتخاب این گزینه تکنولوژی Exchange anti-spam فعال شده و می توانید از چندین روش برای anti-spam filtering استفاده نمایید.

– Virus and content filtering: با انتخاب این گزینهExchange anti-virus  فعال شده و می توانید از چند موتور anti-virus جهت محافظت از ایمیل های حاوی Malware استفاده کنید. همچنین با انتخاب این گزینه می توانید محتوا را نیز بر روی ایمیل فیلتر نمایید.

– Connectivity for Edge sync traffic: باانتخاب این گزینه شما با پیاده سازی Exchange edge Component بر روی فایروال TMG بوسیله Exchange سازمانیتان موافقت میکنید.

گزینه های مورد نظر را انتخاب و بر روی دکمهNext کلیک کنید .

53

10. در نهایت در صفحه Completing the E-mail Policy Wizard بر روی دکمه Finish کلیک نمایید. بعد از کلیک بر روی دکمه Finish پنجره ی محاوره ای Microsoft Forefront Threat Management Gateway نمایش داده می شود .

52

این پنجره از شما سوال می کند آیا می خواهید system policy Rule های مورد نیاز جهت دریافت و ارسال ترافیک فعال شود . بر روی دکمه Yes کلیک کنید

11. در نهایت برای ثبت تغییرات وذخیره شدن آن بر روی دکمه Apply کلیک نمایید.

51

The following two tabs change content below.

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی - پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم

Latest posts by فرزانه تقدیسی (see all)

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , ,

» ارسال نظرات

تصویر ثابت