تنظیمات Walled Garden در هات اسپات

Hotspotیکی از امکاناتی است که میکروتیک در اختیار شما به عنوان ادمین شبکه قرار می دهد، شم می توانید با استفاده از آن پکتهای عبوری را پس از بررسی میزان اعتبار کاربر به منابع منتقل، مدیریت و مانیتورینگ کنید.

*

حال در این میان سیستم ها ، سایتها و دستگاههای وجود دارند که شما قصد دارید ان ها را از این پروسه مستثناء کنید. مثلا یک وب سایت رسمی که مربوط به سازمان شماست و طبق سناریو شما دسترسی به این وب سایت باید برای تمام کسانی که در سازمان وجود دارند باز باشد. یا دوربین های مدار بسته ای که در سازمان واقع شده اند و  قرار است که بتوانیم از اینترنت به آنها دسترسی داشته باشیم

 Walled-Garden گزینه ای است که می توان با استفاده از آن می توانیم Rule بنویسیم یعنی ابزاری است که بدون نیاز به اعتبار سنجی اجازه ی استفاده از برخی منابع را به کاربران می دهد. این گزینه به شما در اجازه دسترسی تمامی کاربران Hotspot را به یک وب سایت باز می کند.

*

*

*

همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید در تب ها Walled garden و Walled garden ip وجود دارند که اگر منبعی که در اختیار کاربران قرار می دهید http یا https باشد در Walled garden تعریف می شود در غیر این صورت دسترسی به Telnet و SSH و پروتکلهایی از این قبیلدر Walled garden ip تعریف خواهد شد.

IP Bindingدر این قسمت ۳ کار می توان انجام داد:

  1. Bypass برای دور زدن هات اسپات پکت ها را از یک مسیر دیگه انتقال میدهد در Host با فلگ P نمایش می دهد. این گزینه به شما امکان دسترسی به دوربین های مدار بسته را که در شبکه داخلی قرار دارند را از خارج شبکه می دهد.
  2. One to one NAT فیلد To Address طبق تصویر برای این قسمت وجود دارد
  3. Block کلاینت به هیچ عنوان به هات اسپات دسترسی نخواهد داشت و در Host قابل مشاهده نیست

1,055
۰
۲۶ فروردین ۹۶

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !