تکنولوژی ذخیره سازی-قسمت دوم

Nas امنیت لازم را برای شما تامین می کند،این تکنولوژی برای خدمات فایلی و ذخیره سازی از پروتکل های استاندارد استفاده می نماید،این پروتکل هاشامل tcpip برای انتقال داده ها و ethernetوgipa Ethernet برای دسترسی میانی وcifsو Httpو nfsبری دسترسی به فایل از راه دور استفاده می شود .علاوه براین باnasمی توان به طور همزمان به کاربران یونیکس و ویندوز سرویس دهنده خدمات داد .برای دسترسی فایل بدون هیچ مزاحمتی کار را انجام می دهد .

*

بسیاری از سیستم های Nasدارای چند اینترفیس هستند و می توانند به طور همزمان به چند شبکه متصل شوند ، با رشد شبکه و نیاز بیشتر به سرعت بالا کابران این تکنولوژی بهترین پیشنهاد می باشد.

Filer چیست؟

دستگاه های nasموسوم به فایلر که امکان به اشتراک گزاری فایل ها و داده ها را میان انواع مختلف کلاینت ها فراهم می سازد،تمام توان پردازشی خود را صرف خدمات فایلی و ذخیره سازی فایل متمرکز می نماید،فایلر به عنوان یک وسیله  ذخیره سازی  و نقش یک فایل سرور را بازی می کند،هزینه مدیریت این بخش به طور جدی کاهش یافته است .

فایلر های nas می توانند در هر جایی از شبکه مستقر شوند،بنابرین مدیر شبکه ازادی کامل دارد که ان را در نزدیکی محلی قرار دهد که نیاز به خدمات ذخیره سازی دارد .

یکی از فواید فایلر  آزاد شدن سرورهای همه منظوره و گران قیمت سازمان از انجام عملیات مدیریت فایل است .در قبل از Nasبه عنوان file sharingیاcentarl loggingاستفاده می شد .

پایان قسمت دوم

موفق باشید

556
۰
۲۱ خرداد ۹۵

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !