ریموت همزمان چند کاربر با یک یوزر

ریموت همزمان چند کاربر با یک یوزر

چنانچه تعدادی از کاربران شبکه شما ( دو یا بیشتر ) قصد دارند که به صورت همزمان به یک سرور ویندوزی متصل شوند شما به عنوان ادمین شبکه دو راه برای پیاده سازی این درخواست دارید.

اول اینکه برای هر کاربر نام کاربری و پسورد مخصوص خود ایجاد کنید که در این روش چنانچه کاربران شما بیش از 2 کاربر باشند برای ارتباط همزمان باید روی سرور مورد نظر Terminal Services و لایسنس مورد نظر را فعال کنید.

اما در روش دوم اینکه شما یک نام کاربری فعال کنید و امکان اتصال همزمان را با استفاده از یک نام کاربری فعال کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را به ترتیب تصاویر پیاده سازی کنید.

در مرحله اول از منو Start گزینه Administrative Toole را انتخاب و به زیر شاخه مشخص شده در تصویر مراجعه کنید.

ریموت همزمان چند کاربر با یک یوزر1

*

در مرحله دوم روی گزینه مشخص شده در تصویر راست کلید و گزینه Properties را انتخاب نمایید

ریموت همزمان چند کاربر با یک یوزر2

*

در نهایت تیک گزینه Restrict each user to a single session را برداشته و OK را جهت ثبت تنظیمات انتخاب کنید.

ریموت همزمان چند کاربر با یک یوزر3

*

ریموت همزمان چند کاربر با یک یوزر4

*

در تهایت با اعمال تنظیمات موجود در تصاویر بالا سرور شما امکان برقراری ارتباط از طریق ریموت برای کاربران متفاوت با یک نام کاربری را دارا میشود

با آرزوی موفقیت

893
۱ دیدگاه
۲۱ خرداد ۹۴

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی - پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم

دیدگاه کاربران

  • محمد جانی
    شهریور ۱۵, ۱۳۹۴

    سلام سرکار خانم تقدیسی ضمن تشکر از مطالب خوبتان که در اختیار ما قرار می دهید در خصوص ریموت همزمان چند کاربر با یک یوز من براساس مرحله دوم و انجام زیر مراحل آن در ادامه کار تنها دو کاربر با یک یوزر امکان ریموت به ویندوز سرور 2008را دارند اگر کاربر سوم بخواهد ریموت بزند باید یکی از دوکاربر قبلی غیرفعال شود .