شرایط بروزرسانی ویندوز سرور

ارتقاء سیستم از حالت ویندوز قبلی به ویندوز جدید با مشکلات فراوانی رو به رو می باشد ، این مشکلات در زمینه جابه جا کردن اطلاعات می باشد . شما نمی توانید به راحتی سیستم خود را ارتقاء دهید! این ارتقاء باعث می شود یک سری تضاد ها بین دو ویندوز ایجاد شود ، مثلا بعضی از userها در ویندوز سرور ۲۰۰۸ به ۲۰۱۲ منتقل نمی شوند .شما باید طوری این تنظیمات را انجام دهید که با کمترین مشکل رو به رو شوید .
شما در هنگام ارتقاء سیستم باید در بخش های متفاوت دقت لازم را داشته باشید و هر بخش را به طور جدا اماده نمایید . پس از اماده سازی به راحتی می توانید کار را به پیش ببرید .

*
چگونه ارتقاء دهیم؟
در این حالت برای ارتقاء سیستم با نکات بسیار زیادی مواجه می شوید .مثلا در ابتدا وقتی دردو ویندوز ۲۰۰۸&2012 شما می خواهید از ویندوز اول به ویندوز دوم مهاجرت کنید ، در این حالت شما اولین مشکلتان این است که ویندوز سرور ۲۰۰۸ شما۳۲ بیت می باشد یا ۶۴ بیت ؟اگر ۳۲ بیت می باشد شما امکان لازم برای ارتقاء را اصلا ندارید زیرا ویندوز سرور ۲۰۱۲ ۶۴ بیت می باشد . در این حالت ویندوز سرور ۲۰۱۲ ویندوز های سرور ۳۲ بیت را برای ارتقاء قبول نمی کند . به عبارتی اولین مشکل شما معماری ویندوزها می باشد.

*
ویندوز سرور ۲۰۱۲ موارد فوق را پشتیبانی نمی کند :
۱- از ویندوز سرور ۲۰۰۸ پشتیبانی نمی کند.
۲- ارتقاء از نسخه های rtmبه حالت ویندوز سرور ۲۰۱۲
۳- ارتقاء از ویندوز های ایستگاه های کاری
۴- ارتقاء ویندوز سرور۲۰۰۸ از یک نسخه به ویندوز سرور ۲۰۱۲ با نسخه دیگر
۵- ارتقاء از ۳۲ بیت به ۶۴ بیت
۶- شما نمی توانید از یک زبان ویندوز قبلی به ویندوز جدید زبان ان را تغییر دهید .اگر گزینه مختلف انتخاب کنید یا گزینه متفاوت انتخاب نمایید . نمیتوانید ارتقاء دهید .
در صورتی که در هنگام ارتقاء با هر یک از مشکلات زیر رو به رو شدید اصلا اقدام به ارتقاء نکنید !

*
اماده سازی برای ارتقاء:
مرحله اول :شما باید از نظر سخت افزاری بررسی کنید که ایا می تواند ویندوز جدید را پشتیبانی نماید یا خیر؟
مرحله دوم:فضای دیسک را چک کنید.اطمینان حاصل نمایید که فضای خالی برای پارتیشن بندی وجود داشته باشد .شما باید هر دو سیستم که قصد ارتقاء دارید را بررسی کنید ، یعنی هم ویندوز اصلی و هم ویندوز جدید شما باید فضای خالی برای هر دو سیستم عامل داشته باشد در این صورت است که انجام شدنی می باشد . علت این فضای خالی دیسک برای زمان ارتقاء می باشد .شما می توانید فایل های اضافی را پاک کنید .
مرحله سوم:در این مرحله شما با مشکل تتابق سخت افزار ها و نرم افزار ها را دارید . در این هنگام شاید با بعضی از اشکالات رو به رو شوید .
مرحله چهارم:شما باید تمام مشکلات سیستم قبلی را کاملا حل کنید و بدون مشکل ارتقاء دهید .
مرحله پنجم:شما قبل از شروع به ارتقاء یک نسخه پشتیبان بگیرید .
مرحله ششم:شما باید انتی ویروس خود را خاموش کنید که در هنگام ارتقاء به مشکل نخورید .
مرحله هفتم :کابل یو پی اس خود را قطع نماید .این کابل به منبع تغذیه متصل می ود . در هنگام ارتقاء ویندوز سرور باید این دستگاه ها را بشناسد. شناختن این دستگاه سخت می باشد.
مرحله هشتم :از ویندوز سرورری استفاده نمایید که بتوان ان را به صورت دستی راه اندازی کرد.

پایان قسمت اول

موفق باشید

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !