مدیریت پوشه های عمومی در Exchange server 2010

اگر در حین نصب، به سوال آیا در سازمان شما هنوز از Outlook 2003  استفاده می شود پاسخ منفی داده باشید، پوشه عمومی (public folder) پیش فرض ایجاد نخواهد شد. هر چند این پوشه عمومی را پس از نصب نیز میتوان ایجاد کرد.

 

برای ایجاد بانک اطلاعاتی پوشه عمومی به Organization Configuration > Mailbox مراجعه کنید. سپس در برگه actions در سمت راست صفحه، بر روی گزینه New Public Folder Database کلیک نمایید. در صفحه ظاهر شده، نامی دلخواه را وارد کرده، سپس بر روی دکمه browse کلیک نمایید تا سرور mailbox را بتوان انتخاب نمود. در ادامه مسیر قرارگیری بانک اطلاعات و فایلهای لاگ آن پرسیده می شود.

 

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد، جهت کارایی بیشتر سیستم بهتر است این دو مسیر حداقل بر روی دو درایو مجزا از هم تعریف شوند. در صفحه بعد بر روی دکمه New کلیک کرده تا بانک اطلاعاتی پوشه های عمومی ایجاد گردد.

 

1-   ایجاد یک پوشه عمومی جدید

225

2-   تعیین مسیرهای فایلهای مورد نیاز

226

3-   کلیک بروی New جهت ایجاد بانکهای اطلاعاتی پوشه های عمومی

227

برای مدیریت public folders باید در management console به قسمت toolbox آن مراجعه کرده و سپس در قسمت configuration  management  tools گزینه public  folder  management console را یافته و بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه open tool را انتخاب کنید. یا همین گزینه در برگه actions سمت راست صفحه نیز قابل مشاهده و دسترسی است.

228

اکنون کنسول مدیریتی پوشه های عمومی ظاهر خواهد شد که در آن قسمت دفترچه آدرسهای آف لاین و تنظیمات تقویم ها در مورد ساعات آزاد و مشغول پرسنل تنظیم شده در Outlook مشخص است.

229

در این کنسول default public folder را انتخاب کرده و سپس از برگه actions در سمت راست صفحه، گزینه new public folder را انتخاب کنید. در صفحه ظاهر شده نام دلخواهی را وارد کرده و بر روی دکمه next کلیک نمایید تا پوشه عمومی جدیدی ایجاد گردد. پس از ایجاد این پوشه جدید، با کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه خواص، میتوان مباحثی مانند حد مجاز استفاده، replication و غیره را تنظیم نمود

لازم به ذکر می باشد که پس از طی مراحل فوق نیاز است تا سرویس Microsoft  Exchange Information Store را یکبار متوقف و سپس راه اندازی مجدد نمود.

230

اکنون کنسول مدیریتی پوشه های عمومی ظاهر خواهد شد که در آن قسمت دفترچه آدرسهای آف لاین و تنظیمات تقویم ها در مورد ساعات آزاد و مشغول پرسنل تنظیم شده در Outlook مشخص است.

505
۰
۱۷ فروردین ۹۳

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی - پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم