مدیر عامل سیسکو: “برای دنیای دیجیتال جدید آماده شوید”

مدیر عامل سیسکو: “برای دنیای دیجیتال جدید آماده شوید”

John Chambers در مجمع Mobile World Congress 2015 گفت تغییرات اساسی که “اقتصاد دیجیتال” به پا کرده است به شرکت های تکنولوژی و Service Provider ها محدود نمی شود، بلکه دولت ها و شهروند های عادی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی گفت پیشرفت های قبلی حوزه فناوری مربوط به رشد چشم گیر اینترنت و دستگاه های موبایل بوده است. اقتصاد دیجیتال تنها به Service Provider ها و شرکت های تکنولوژی محدود نمی شود چرا که حتی شهر ها را به دلیل هوشمند سازی و به روز رسانی شیوه ارتباطات تحت تاثیر قرار می دهد. بدیهی است چنین تغییراتی فرصت های شغلی جدیدی ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل سیسکو اضافه کرد که با وجود اینکه آمریکا ابداع کننده این نوع فناوری بوده، کشور های اروپایی اکنون در این حوزه جلو افتاده اند. وی به همکاری سیسکو با شهر بارسلونا و دولت فرانسه برای هوشمند سازی هم اشاره کرد.
این تغییرات از زمان اینترنت اشیا (IoT) شروع شده است. طبق IoT تمامی وسایل جهان از وسایل منزل گرفته تا اتومبیل ها و غیره به شبکه وصل خواهند شد.

شرکت سیسکو اعلام کرده است به همراه AT&T سرویس های درون اتومبیل Connected Car را توسعه خواهد دهد.
طبق برآورد های Cisco Visual Networking Index Global Mobile Data Traffic Forecast (برای سال های 2014 الی 2019)، حدود 11.5 میلیارد دستگاه Mobile-Ready به اینترنت وصل خواهند شد. همچنین پیش بینی میشود اتصال از نوع Machine-to-Machine (M2M) میزان 28% از کل اتصالات را تشکیل خواهند داد.
سرویس های M2M همچون Connected Cars با ترکیب منابع شبکه ای مجازی و فیزیکی، نیازمند تغییرات اساسی در زیربنا شبکه های موبایل فعلی می باشند. منابع مجازی که در واقع نرم افزاری هستند، هزینه ها و زمان پیاده سازی را کاهش می دهند و انعطاف پذیری شبکه را افزایش می دهند. منابع سخت افزاری نیز برای داشتن کارایی مورد نیاز الزامی می باشد.
آقای Cameron Coursey نایب پرزیدنت توسعه محصول و عملیات و اینترنت اشیا AT&T گفته است: “با استفاده از این فناوری مبتنی بر نرم افزار مشتریان هنگام رانندگی با سرویس های ارتباطی Real-time متعددی روبرو خواهند بود. این فناوری تجربه رانندگی را برای مشتریان بهبود خواهد بخشید.”
John Chambers با لحنی طنز آمیز گفت: ” حدود هشت سال پیش باید برای آدم ها نوشیدنی و شام می خریدم تا به حرف هایم در خصوص این حوزه گوش کنند. اما طی 12 ماه گذشته این پدیده واقعی شده و به اقتصاد دیجیتال کمک می کند.”
پیش بینی می شود چهل الی پنجاه درصد از اپراتور های جهانی مختلف تا 10 سال آینده به دلیل تطبیق ندادن خودشان با IoT از بین خواهند رفت. در آینده نزدیک Service Provider ها با دولت ها همکاری های نو آورانه ای جهت ارائه اینترنت پر سرعت تر از گذشته، به مشترکین خواهند کرد.
در پایان گفت : “در آینده شرکت های شبکه ای سنتی از بین خواهند رفت. ما رقیب جدی نخواهیم داشت.”

منبع : خبرنامه پاژ

517
۰
۲۴ اسفند ۹۳

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی – پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم