مراحل نصب و راه اندازی MS Forefront TMG 2010

مراحل نصب و راه اندازی MS Forefront TMG 2010

ابتدا FPE DVD  (Microsoft Forefront Protection for Exchange Server )را داخل درایور قرار میدهیم. اگر در حالت Autorun باشد پنجره لایسنس نمایش داده می شود.

*

40

  اگر شما کد اعتباری محصول را دارید، بروی Activate New کلیک کنید، سپس کد اعتباری را در قسمت Product Activation Key  وارد می کنیم و سپس بروی OK کلیک می کنیم.

**نکته: اگر کد اعتباری محصول را ندارید بروی Ok  کلیک کنید، با کلیک بر روی OK امکان دسترسی به نرم افزار به عنوان نسخه آزمایشی داده می شود. این اعتبار 120 روزه می باشد.

41

    در شکل زیر پنجره ی توافقنامه نمایش داده شده است. با پذیرفتن توافق نامه وارد مرحله بعد می شویم.

42

صفحه Service Restart، در پنجره زیر مشاهده می شود. و به شما اطلاع می دهد که سرویسMicrosoft Exchane Thansport   در طول این پروسه نصب مجدد راه اندازی خواهد شد.سپس بروی Next کلیک می کنیم.

43

همانطور که در شکل نشان داده شده، پنجره نصب و راه اندازی پوشه ها ظاهر می شود. در فاز برنامه ریزی ما میتوانیم تصیمیم بگیریم که FPEکجا (روی کدام دیسک و کدام پوشه ) راه اندازی شود. اگر  میخواهیم راه اندازی به صورت سفارشی باشد، بروی دکمه Brows کلیک کرده و مکان دیگری را برای راه اندازی انتخاب کنید. در این مثال ما حالت پیش فرض را انتخاب کرده و بروی Next کلیک می کنیم.

44

صفحه اطلاعات Proxy ظاهر می شود همانطور که در شکل نمایش داده شده است. اگر FPE  نیاز به گذشتن از  Proxy Server دارد، به عبارت دیگر دسترسی به اینترنت داشته باشد، نیاز است که اطلاعات اینجا وارد شود. در این مثال، FPE از   Microsoft Forefront Threat Management Gatewaye (TMG) 2010 به عنوان Geteway  پیش فرض استفاده کرده است. بنابراین همه ترافیک از طریق TMG روت می شود. برای  ادامه نصب بروی Next  کلیک  می کنیم.

45

در پنچره  تنظیمات  Antispam شما میتوانید اکنون یا بعدا این گزینه را فعال نمایید. این بستگی به نقشه پیاده سازی دارد  . در این مثال به صورت پیش فرض انتخاب شده است.

** اگر اکنون Antispam فعال کنید، Content Filtring Egent در Exchange غیر فعال خواهد شد.

46

اگر میخواهید آپدیت های نرم افزار فراهم شود و مسائل امنیتی آن رعایت شود، قویا پیشنهاد می شود،  گزینه (Use mictosoft Update… ) را انتخاب کنید. با انتخاب Next وارد مرحله بعد می شویم.

47

در این پنجره کلیه تنظیماتی که تا کنون انجام داده اید نشان داده میشود و شما میتوانید این تظیمات را مشاهده کنید. بروی Next کلیک می کنیم.

48

هنگامیکه تنظیمات به پایان رسید،  پنجره پایان تنظیمات نمایش داده می شود.

49

در تصویر زیر شمای کلی از کنسول TMG نمایش داده شده است.

50

1,043
۰
۳ اردیبهشت ۹۳

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی - پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم