نصب Exchange Server 2010 -قسمت اول

نصب Exchange Server 2010 از طريق رابط گرافيکی

تا اینجا فرض بر این است که بسته های پیشنیاز را نصب کرده اید و همچینین نقش های یاد شده را نیز به ویندوز سرور خود افزوده اید. علاوه بر آن، نکته ی مربوط به IPv6 را نیز باید رعایت نمایید. برای شروع نصب بسته نرم افزاری Exchange  Server  2010 ، کا ربر وارد شده به سیستم باید جزو گروه Enterprise  Admins  یاSchema Admins باشد. اگر اینطور نیست، ابتدا کاربر مورد نظر خود را به این گروهها افزوده و سپس یکبار Log off  ﻭLog in  کنید.

نصب ایمیل1

به صورت خلاصه جهت به روز رسانی Active directory، برنامه نصاب باید تحت مجوز کاربری با حداقل دسترسی  Schema  Administrators  group  به سیستم وارد شده باشد. همچنین جهت نصب Exchange server 2010 در یک Organization  باید کاربر وارد شده به سیستم دارای حداقل دسترسی Enterprise Administrators  نیز باشد.

اکنون DVD  بسته نرم افزاری Exchange Server 2010  را گشوده و فایل setup آن را اجرا می کنیم. مراحل نصب به شرح ذیل می باشد:

1-    در صفحه نصب خوش آمد گویی اولیه بروی دکمه Next کلیک می کنیم تا به صفحه ی انتخاب زبان رهنمون شویم. در این صفحه یا میتوانید گزینه دریافت و نصب آخرین فایلهای زبان تهیه شده از اینترنت و سایت مایکروسافت را انتخاب کنید و یا گزینه ی آخر را انتخاب نموده و به زبان های موجود در DVD نصب شده بسنده کنیم. سپس بروی دکمه Next کلیک می کنیم.

نصب ایمیل2

نصب ایمیل3

2-    در صفحه بعدی، توافق نامه ارائه شده را پذیرفته و بروی دکمه Next کلیک می کنیم.

نصب ایمیل4

3-    برنامه نصاب در ادامه از ما در مورد امکان گزارش خطاها به مایکروسافت سوال خواهد نمود. بسته به نظر خود یکی از گزینه های بلی یا خیر را انتخاب می کنیم و سپس بروی دکمه Next کلیک می کنیم.

نصب ایمیل5

4-    اکنون به مهمترین صفحه ی انتخاب نوع نصب برنامه رسیده ایم. اگر حالت معمول را انتخاب کنیم نقشهای Hub Transport، Client Access   ﻭ Mailbox Server نصب خواهند شد. اگر حالت سفارشی نصب را انتخاب کنیم، میتوان بسته به نیاز، نقش های متفاوتی را انتخاب نمود. در حالت پیش فرض معمول، امکان انتخاب نقش Unified Messaging Server که جهت فعال سازی Voice mail کاربر دارد، وجود ندارد و این نقش را تنها در حالت سفارشی می توان انتخاب نمود. حالت پیش فرض را پذیرفته و بروی دکمه Next کلیک می کنیم. هر زمانیکه نیاز به نصب نقش دیگری نیز وجود داشت میتوان مجددا برنامه نصاب را اجرا کرده و در حالت سفارشی نقش مورد نظر را افزود و از این لحاظ محدودیتی وجود ندارد. سپس بروی دکمه Next کلیک می کنیم.

نصب ایمیل6

5-    در صفحه بعدی ارائه شده، نام organization مورد نظر پرسیده می شود. این نام محدودیت های ذیل را دارد.

نصب ایمیل7

  •   باید از حروف  A تا Z (کوچک یا بزرگ) تشکیل شده باشد.
  •   میتواند شامل اعداد هم باشد.
  • اگر از فاصله جهت معرفی کلمات کمک گرفتید باید آن ها را بین علائم نقل قول قرار دهید.
  • امکان بکار گیری خط تیره نیز وجود دارد.

6-         در صفحه بعدی در مورد کاربرانی که به این سرور متصل خواهند شد سوال پرسیده می شود. آیا در شبکه خود کاربری را دارید که هنوز از Outlook 2003 استفاده می کند؟ اگر پاسخ بلی است باید در اینجا گزینه Yes را انتخاب کنید تا public  folder  database مخصوص این کاربران در Exchange Server ساخته شود. (  درغیر اینصورت این کاربران امکان استفاده از میل سرور را نخواهند داشت.) هر چند این بانک اطلاعاتی را پس از نصب نیز می توان افزود.

نصب ایمیل8

نصب ایمیل9

7-    اگر نقش   Client Access server را انتخاب کرده باشیم، اکنون در مورد اینکه آیا این سرور بر روی اینترنت نیز قرار خواهد گرفت یا خیر سوال می شود. در صورتی که قصد استفاده از این میل سرور را در اینترنت نیز داشته باشیم، نام domain مورد نظر خود را در اینجا وارد می کنیم.
در ادامه یکسری سوال عمومی در مورد نوع شرکت ما و امکان به اشتراک گذاری اطلاعاتی از این دست پرسیده می شود.

8-    اکنون بروی دکمه ادامه کلیک می کنیم. در ابتدا پیش نیازهای نصب بررسی می شود. اگر هر موردی را رعایت نکرده باشیم ابتدا به شما پیغام لازم جهت رفع آن ها داده خواهد شد. سپس عملیات نصب صورت خواهد گرفت.

نصب ایمیل10

نصب ایمیل11

نصب ایمیل12

571
۲ دیدگاه
۲۰ اسفند ۹۲
برچسب ها :

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی - پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم

دیدگاه کاربران