انجام پروژه ویپ و تلفن گویا

پخش نشدن صدای منشی در الستیکس

دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴


پخش نشدن صدای منشی در الستیکس

گاهی اوقات شما کلیه تنظیمات مربوط به الستیکس و شبکه ویپ را انجام می دهید و کلیه ارتباطات درورن شبکه و ارتباطات با خارج از شبکه برقرار می باشد اما با مشکلی جدید مواجه می شوید، زمانی که کاربران از خارج شبکه با داخل شبکه شما ارتباطی برقرار می کنند به جای پخش IVR صدای اوپراتوری به زبان لاتین را می شنوند. در این زمان کارت شما به صورت کامل کابلهای ورودی را شناخته است و اگر شما تنظیمات Inbound را برای یک داخلی خاص برقرار کنید تماس ها به داخلی منتقل می شود اما چنانچه تماس ها را به IVR منتقل کنید صدایی مورد نظر شما پخش نمی شود.

یکی از کارهایی که شما در این زمان می توانید برای رفع مشکل انجام دهید تعریف Zap Channel DIDs به ازای تمامی خطوط ورودی است. در قسمت Channel عدد مربوط به شماره ورودی و در قسمت DID شماره تلفن خط مرتبط را وارد کنید.

*

11

*

حال از منو PBX گزینه Tools را انتخاب کرده و در قسمت Asterisk File Editor فایل chan_dahdi.conf را انتخاب و در قسمت ویرایش فایل اطلاعات مربوط به ورودی خطوط را ویرایش کنید.

*

12

*

به ازای تعداد ورودی های کارت ، شما میتوانید گزینه from-pstn را مشاهده کنید که با جایگیزینی این کلمه با from-zaptel ‌ تنظیمات مورد نظر به پایان می رسد. پس از انجام تنظیمات سرور را ریست کنید.

امیدوارم مشکل رفع شده باشد.

با آرزوی موفقیت

The following two tabs change content below.

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی - پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم

Latest posts by فرزانه تقدیسی (see all)

برچسب ها : , , , , , , , , ,

» ارسال نظرات

تصویر ثابت