چرا آنتی ویروس اورجینال؟

دلایل زیادی برای استفاده از آنتی ویروس و به خصوص نسخه های اصلی و دارای لایسنس وجود دارد که ما در اینجا به بعضی از این نکات اشاره می کنیم: 

حفظ امنیت اطلاعات و داده ها
جلوگیری از نفوذ ویروسها و تروجان ها و کرمها و برنامه های مخرب
جلوگیری از نفوذ هکرها و کراکرها
کاهش قابل توجه هزینه های تعمیر و نگهداری و پشتیبانی کامپیوترها و شبکه های خانگی و سازمانها و غیره : همانطور که می دانید هزینه های تعمیر و نگهداری و پشتیبانی کامپیوترها روز به روز افزایش یافته و از نظر مالی هزینه های سنگینی را به افراد و همچنین سازمانها و موسسات تحمیل می کنند.
کاهش هزینه در مواقعی که ویروسها یا دیگر برنامه های مخرب فایلها و اطلاعات را پاک می کنند و نیاز به بازیابی اطلاعات است و در این مواقع نیاز به صرف هزینه های زیاد از نظر زمانی و مالی می باشد تا شاید اطلاعات بازیابی گردند.
استفاده بهینه از منابع سیستم : خیلی از ویروسها و برنامه های مخرب منابع سیستم را جهت استفاده اهداف خود اشغال می کنند.
مشکل نصب مجدد سیستم عامل : خیلی از ویروسها و تروجان ها به فایلهای سیستم عامل آسیب جدی وارد می کنند و در این مواقع چاره ای بجز تعویض سیستم عامل وجود ندارد که حتما کاربران عزیز به مشکلات این کار کاملا واقف هستند. مانند از دست دادن اطلاعات و صرف زمان و همچنین هزینه های مالی.
اما چه فرقی بین آنتی ویروس های اریجینال و کرک شده وجود دارد ؟

مقایسه بین آنتی ویروسهای کرک شده و نسخه اصلی

اولاً اگر آنتی ویروس را دانلود کنید (بصورت رسمی از سایت های سازندگان آنتی ویروس) معمولاً این نرم افزار ها بصورت نسخه های Trial می باشند نه Demo ، یعنی همه امکانات یک آنتی ویروس رجیستر شده را دارند بجز محدودیت زمانی (مثلاً اجازه می دهند بین ۲۰ تا ۳۰ روز بصورت رایگان آپدیت شوند ) بعد از این مدت شما دیگر قادر به استفاده از امکانات نرم افزار نمی باشید . از جمله مهمترین ویژگی که همه آنتی ویروسها آن را از کار می اندازند امکان بروز رسانی لیست ویروسها و گارد یا جستجوی آنلاین ویروسها است و برای ادامه استفاده از یک آنتی ویروس شما نیاز دارید که آن را رجیستر و لایسنس آن را خریداری کنید.

چرا شرکتهای امنیتی سازنده آنتی ویروسها اجازه آپدیت نرم افزارهای کرک شده را می دهند؟

شاید شما فکر کنید که براحتی و با دانلود فایلهای کرک توانسته باشید این شرکتهای بزرگ را گول زده باشید و این شرکتها که کارشان امنیت است نتوانسته اند مشکل کرک را حل کرده باشند ! اگر این چنین فکر می کنید کاملاً در اشتباهید! همه شرکتها به راحتی می توانند بفهمند که چه کسانی و با چه IP ی و از چه کشوری و از چه نسخه ی و با چه شماره سریالی به سرور آنها وصل شده و اقدام به آپدیت آنتی ویروس خود می کنند. بنابرین شرکتهای بزرگی همچون بیت دیفندر ، کسپراسکی ، نود ۳۲ ، مک آفی و غیره به راحتی می توانند مانع آپدیت برنامه های کرک شده شوند. حتماً می پرسید اگر این شرکتها می توانند چرا مانع کپی غیر قانونی نرم افزارهایشان نمی شوند؟

دلایل متعددی برای این کار وجود دارد 

از نظری تجاری کارشناسان شرکتهای آنتی ویروسی معتقدند که برای اینکه بتوانند بر سر زبانها بیفتند و افرادی که توانایی خریدن را ندارند و یا نیازی ندارند بتوانند از این آنتی ویروسها استفاده کنند. در واقع این شرکتها اجازه استفاده %۲۰ بصورت غیرقانونی را برای اهداف تجاری و تبلیغاتی می دهند.
افرادی که از برنامه های کرک شده استفاده می کنند حتماً احتیاجی به ساپورت و پشتیبانی ندارند و اطلاعات روی سیستمشان آنقدر برایشان مهم نیست که در صورت ویروسی شدن و یا مورد حمله قرارگرفتن (اطلاعات خصوصی) ، چیزی را از دست نمی دهند و می توانند با یکبار فرصت و نصب دوباره سیستم عاملشان (مثل ویندوز) دوباره همه چیز را از اول آغاز کنند.
بنابرین شرکتهای امنیتی از آپدیت برنامه های کرک شده مطلع هستند.

 کدام آنتی‌ویروس را بخریم یا بهتر است و یا انتخاب کنم؟

کدام آنتی‌ویروس را انتخاب کنم؟» این سوالی است که تقریبا هر کاربر وسایل الکترونیک امروزی حداقل یکبار از خود می‌پرسد. بسیاری از افراد واقعا نمی‌دانند که باید کدام آنتی‌ویروس را انتخاب کنند. تمامی برند‌های معتبر در دنیای امنیت نیز ادعا دارند که محصول آنان بهترین است.

آنتی ویروس های مختلف سه کار عمده بر روی سیستم های کامپیوتری انجام می دهند که عبارتند از:

قدرت شناسایی خطرات و تهدیدها

قدرت شناسایی بدافزارهای مختلف و جلوگیری از جاسوسی سیستم ها و داده ها

نابودی کامل خطرات امنیتی و محافظت دائمی از سیستم ها

این سه مورد عمده فعالیت هایی است که یک محصول آنتی ویروس خوب انجام می دهد. معمولا اکثر شرکت های خوشنام تولید کننده محصول آنتی ویروس، کیفت نرمالی را در محصولات شان از سه مورد بالا ارائه می دهند و آنچه در کنار این ویژگی ها، به عنوان مزیت مطرح می شود نحوه پشتیبانی این محصولات است که ارائه می گردد. بی شک پشتیبانی مناسب و به موقع از محصول آنتی ویروس  می تواند جهت جلوگیری از آلوده شدن شبکه های کامپیوتری و سیست های کامپیوتری مختلف نقش بسزایی را ایفا کند.

.

حال اندکی موارد مطرح شده بالا را می شکافیم و با توضیحات بیشتری مطرح می کنیم. به عبارتی دیگر موراد زیر نیز در رسیدن به یک پاسخ درست به این سوال «کدام آنتی‌ویروس را انتخاب کنم؟» می تواند بسیار کمک کند.

– نرخ کشف ویروس:  به معنی قدرت آنتی‌ویروس در تشخیص ویروس و فایل‌های مخرب از بین چندین و چندهزار فایل آلوده می‌باشد. هر چه امتیاز آنتی‌ویروس در این بخش بیشتر باشد احتمال ایجاد شدن خطر برای کامپیوتر، موبایل و تبلت کمتر است.

استفاده از منابع سیستم: یکی از معضلاتی که کاربران کامپیوتر همواره با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند کاهش چشمگیر سرعت دستگاه بعد از نصب آنتی‌ویروس می‌باشد. حال ما نیز این مولفه مهم را به ارزیابی خود اضافه نموده‌ایم تا میزان استفاده از منابع سیستم مانند پردازنده و حافظه رم توسط آنتی‌ویروس مشخص شود.

نمایندگی در ایران: یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب و خرید آنتی‌ویروس بحث پشتیبانی ‌است. چنانچه مشکلی برای آنتی ویروس پیش بیاید چکار باید کرد؟ آیا آنتی ویروسی که از آن استفاده می‌کنیم دارای نمایندگی معتبر در ایران است؟ پس وجود نمایندگی معتبر، امری مهم و البته بسیار کاربردی در انتخاب آنتی‌ویروس است..

پس از مطالعه این نوشتار به این نتیجه می رسیم که آنتی ویروسی مناسب است که دامنه وسیع تری از ویروس ها را شناسایی کند و منابع کمتری از سیستم میزبان استفاده نماید و در نهایت ساپورت و پشتیبانی مطمئن ای را نیز از شرکت تولید کننده این محصول به همراه داشته باشد.

به نقل از وبسایت کندوج

595
۰
۲۱ خرداد ۹۳

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی – پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم