مدیریت دیسک ها در ویندوز سرور ۲۰۱۲

ویندوز سرور ۲۰۱۲ برای دسترسی از راه دور پیاده سازی شده است ، این ویندوز به راحتی می تواند برای کار های ذخیره سازی اطلاعات از راه دور ، محاسبات ابری و پیکربندی ذخیره سازی محلی استفاده شود .

*

*

و این اهداف را پشتیبانی کند :

۱- طراحی فضا های ذخیره سازی

۲- پیکربندی دیسک اولیه و پویا

۳- پیکربندی دیسک mbrوgpt

۴- مدیریت حجم

۵- ایجادvhd

برنامه ریزی سخت افزار سیستم :

برای پیاده سازی  سخت افزار  باید تدابیر زیادی اندیشه شود .از جمله این تدابیر می توان به موارد زیر قبل از پیاده سازی ذخیره سازی سرور پرداخت.

۱- میزان حافظه مورد نیاز

۲- تعداد کاربرانی که به صورت هم زمان اتصال به سرور را خواهند داشت .

۳- میزان اهمیت اطلاعات

با توجه به موارد بالا میتوانید به طور کامل تمام عوامل برای پیاده سازی ذخیره  را انجام دهید .

به چگونه سروری برای پیاده سازی نیاز داریم؟

در قبل برای پیاده سازی سرور از سرور های کوچک یا چند سرور کوچک با هم نیاز بود .اما در ویندوز سرور ۲۰۱۲ شما نیاز به یک سرور بزرگ دارید . این به ان دلیل می باشد که در سرور های ۲۰۱۲ تاکید به مجازی سازی شده است . برای انجام این کار شما نیاز به سرور های بزرگ تر دارید .

براورده کردن نیاز های سخت افزاری:

عوامل مختلفی در مقدار فضای ذخیره سازی دیسک اثر دارد .این فضای مورد نیاز فقط برای برنامه های کاربردی و اولیه نیست بلکه شامل برنامه هایی که شما در اینده در ان قرار می دهید نیز می باشد .این فضا به تمام قسمت ها تقسیم بندی می شود . یکی از عواملی که شما باید در تخصیص حافظه در نظر بگیرید این می باشد که باید برای هر کاربر میزان خاصی را تخصیص دهید این میزان بستگی به میزان فعالیت ان فرد دارد .

یک میزان فضای دیسک را برای روز های اینده باید تخصیص داد ، زیرا در اینده احتمال پیشرفت و نیاز به افزایس فضای دیسک وجود دارد .

چگونگیه استفاده از فضای دیسک:

ویندوز سرور ۲۰۱۲ دارای ویژگی مجازی سازی می باشد ، خوب این تکنولوژی نیاز به سخت افزار دارد . دیسک های فیزیکی به طور منحصر به فرد می توانند از ویژگی مجازی سازی از نظر سخت افزاری پستیبانی نمایند ، در هنگام پیاده سازی تکنولوژی مجازی باید میزان پشتیبانی سخت افزاری را در نظر بگیرید .

تکنولوژی مجازی سازی توسط دو ویژگی پشتیبانی می شود ، این دو فناوری به نام های sanوnasمی باشند .این دو فناوری نیاز به هزینه بالا و دانش لازم برای کار کردن با ان ها را می خواهد .

653
۰
۲۰ خرداد ۹۵

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !