ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    Junior Member

چند سوال در VirtualBox

سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کاربران عزیز
    چند تا سوال دارم
    من 3 تا ویندوز 7 رو در VirtualBox نصب کردم ، حالا میخوام این 3 تا سیستم عامل رو طوری شبکه کنم که کاملا از هم مستقل ولی
    یکی از شبکه ها رابط دو شبکه دیگر باشه و ارتباط لایه 3 بین دو شبکه دیگر برقرار کن ، ممنون میشم بهم یاد بدین

سوال بعدی اینکه در محیط مجازی VirtualBox به صورت مستقل دو کامپیوتر server و Client نصب تعریف کردم ، فرض کنیم 2 تا از ویندوز 7 های مرحله قبلی. کامپیوتر کلاینت از طریق سرویس DHCP از طریق کامپیوتر سرور IP و دیگر تنظیمات اولیه را دریافت کن

آخرین سوال
    در محیط مجازی VirtualBox ه صورت مستقل دو کامپیوتر server و Client نصب تعریف کردم ، فرض کنیم 2 تا از ویندوز 7 های مرحله قبلی. از طریق PXE یا Bootp کامپیوتر کلاینت از طریق کامپیوتر سرور بوت بشه و سیستم عامل را از طریق آن دریافت و راه اندازی کن

با تشکر فراوان
    Junior Member
    سلام
    ببخشید اگر بد توضیح دادم. در برنامه packet tracer هم میتونید انجام بدید
    سناریو ها به این صورت هست :
    1 ) 3 تا سیستم در برنامه packet tracer ایجاد کنیم ، فرقی نمیکنه سیستم عامل چی باشه. بعد این 3 تا سیستم شبکه ی مستقل از هم دارن ، ولی باید طوری پیکربندی بشه که ، سیستم 2 ، بتونه بین سیستم 1 و 3 ارتباط برقرار کنه
    به نوعی پل ارتباطی بین سیستم 1 و 3 بشه

2 ) 2 تاسیستم تعریف کنیم ، یکی server و دیگری client ، طوری پیکربندی بشه که کامپیوتر کامپیوتر کلاینت بتونه از کامپیوتر سرور آی پی و بقیه تنظیمات رو دریافت کنه

بینهایت ممنون میشم کمک کنید
    اگر حتی شده از خروجی برنامه ارسال کنید
    بینهایت ممنونم
    Administrator
    سلام
    شما قصد دارید از سیستم وسط به عنوان یک روتر استفاده کنید باید روی سیستم از 2 کارت شبکه استفاده کنید.با استفاده از route add روت بنویسید و گینوی دو کلاینت 1 و 3 رو سیستم 2 قرار بدید.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

کلمات کلیدی این موضوع