Join شدن یک کامپیوتر

در این مقاله می خواهیم در مورد چگونگیه join to domain شدن سیستم های کلاینتی صحبت کنیم،در اولین مراحل شما باید به مسائل مختلفی فکر کنید،شما دارید زیر مجموعه یک سرور می شوید و حتما محدود می شوید . در این حالت شما یک حساب کاری از طرف سرور دریافت می کنید،شما باید تنظیمات ipرا حتما انجام دهید ادرس dnsرو حتما بنویسید .

*

مرحله اول:

در این مرحله شما نیاز دارید به صفحه تنظیمات روید و تنظیمات لازم را انجام دهید برای این کار نیاز دارید که با زدن دکمه های لوگو و pouse breakبه صفحه تنظیمات و مشخصات سیستم راهنمایی می شوید در این صفحه فعالیت های گوناگون صورت می گیرد ما در این مقاله در مورد نحوه join کردن سیستم های کلاینت می خواهیم صحبت کنیم  بر روی گزینه change settings کلیک می نماییم و پنجره تنظیمات ان باز می شود .

*

۱

*

مرحله دوم :

در این مرحله ما از صفحه تنظیمات باز شده به سربرگه computer nameمی رویم در این سربرگ تنظیمات فراوانی وجود دارد ولی ما فقط به قسمت changeمی رویم .بر روی ان کلیک می کنیم و پنجره تنظیمات ان باز می شود در این قسمت هم نام کامپیوتر و هم نوع اتصال کاامپیوتر و نوع شبکه کامپیوتر تنظیم می شود .

*

۲

*

به طور پیش فرض کامپیوتر یک نام را برای خود قرار می دهد که اصلا در شبکه کاربردی نیست ولی در قسمت دوم نوع شبکه را می گوید،برای یاداوری می گویم در نوع اول یعنی domainدر این نوع شما خود را به یک دامین وصل می کنید با این کار از تمام تنظیمات ان باید پیروی نمایید و یک حساب کاربری دریافت می کنید و در این حساب شما با محدودیت هستید .
در قسمت پایین شما نام دامین را وارد می کنید در صورت بهتر اتصال شما باید firewall انجام شده باشد و در قسمت تنظیمات ipشما باید تنظیمات دقیق خود را انجام داده باشید . و در قسمت dns ادرس سرور مورد نظر را وارد نمایید .
در صورت اتصال صحیح شما با پیام زیر رو به رو می شوید .

*

۳

*

در این هنگام بعد از تایید پیام شما باید سیستمتان دوباره راه اندازی شود تا بتواند تمام تنظیمات لازم را دریافت نماید . اما سیستم به علت های متفاوتی مانند انتی ویروس،فایروال و dnsوip قادر به اتصال نیست به محض رفع اشکال شما می توانید اتصال را برقرار نمایید .
موفق باشید
پایان Join شدن یک کامپیوتر

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !