UDLD در سوییچ های سیسکو

UDLD در سوییچ های سیسکو:

Unidirectional link detection یکی از ویژگی های سوئیچ های بالای سری 6500 شرکت سیسکو است.وظیفه این پروتکل تشخیص این است  که ایا میان 2 سوئیچ به هم متصل دستگاه دیگری قرار دارد یا خیر. همچنین این پروتکل در صورت عوض شدن جای tx و rx وارد عمل شده و اینترفیس را به حالت err-disabled می برد. اگر دو دستگاه که به یکدیگر متصلند تنها یک طرف UDLD را فعال کرده باشد پورت به حالت err-disabled می رود. پس وقتی دستگاهی مابین این دو سوئیچ قرار گیرد چون از UDLD پشتیبانی نمیکند هر دو سوئیچ آن پورت را به حالت err-disabled می برند.

broken_fiber

پیکربندی:

UDLD به صورت پیش فرض غیر فعال است. شما به کمک فرمان udld port میتوانید این ویژگی را بر روی اینترفیس مورد نظرتان فعال کنید.

CiscoHome.ir(config)#interface f0/3
CiscoHome.ir(config-if)#udld port

زمانی که شما برای اولین باز این ویژگی را بر روی اینترفیس فعال میکنید، برای مدت زمان کوتاهی پورت توانایی شناخت همسایه های خود را ندارد و در این زمان پورت در حالت Unknown قرار داد.

1

بعد از اینکه UDLD روی اینترفیسی که به سوییچ دیگر متصل است  Enable شد شما میتوانید مشاهده کنید که سوییچ همسایه های خود را شناسایی میکند.

2

UDLD همچنین به شما امکان پیگیری چند همسایه از طریق یک اینترفیس را می دهد.

3

انتشار توضیحات بیشتر در مطالب بعدی

با آرزوی موفقیت

951
۰
۲۰ بهمن ۹۳

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی – پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم