آموزش نصب ویندوز سرور ۲۰۰۸

مرحله نخست قرار دادن نسخه کامل به صورت دی وی دی یا فلش  می باشد،باید یا نسخه اورجینال را خریداری نمایید یا نسخه  های شرکت ایرانی که کرک شده استفاده نمایید،نسخه های اورجینال نسبتا گران هستند ولی قابلیت های بیشتری نسبت به نسخه های  دیگر دارند.

*

پس از لود (بوت) دی وی دی صفحه زیر نمایان می شود .

*

۱

*

در این تصویر نشان می دهد که تمام بسته ها یا اطلاعات دی وی دی  بر روی  سیستم بارگزاری می شود،در تصویر زیر شما نوع زبان نصب و محل نصب این ویندوز از نظر موقعیت جغرافیای می توانید مشخص نمایید.

*

۲

*

بر روی گزینه NEXTکلیک می نماییم و به صفحه محاوره ای بعد راهنمایی می شویم.در صفحه بعد با زدن دکمه INSTALL NOW تازه مراحل نصب شروع می شود ، با زدن این دکمه اجازه نصب را صادر می نمایید .

*

۳

*

در تصویر زیر رمز نصب ویندوز را می خواهد یا شما باید ان را از شرکت دریافت کنید با بر روی فایلهای دی وی دی شما موجود است یا بر روی پاکت دی وی دی قرار دارد، ان را با دقت بالا وارد نمایید.

*

۴

*

پس از زدن دکمه NEXTشما به صفحه بعد نصب می روید .در صورتی که کد مورد نظر را ندارید می توانید به صفحه بعد رفته .شما می توانید بعد از نصب ان را وارد نمایید .

در قسمت های قبل در مورد انواع ویندوز ها صحبت کردم در کل ما دو نوع ویندوز گرافیکی و تحت کد داریم ، بر اساس نوع نیازتان  ویندوز مورد نظر خود را تعیین نمایید.

*

۵

*

اگر شما دارای کد اصلی نصب هستید می توانید نسخه کامل ویندوز را نصب نمایید .

*

۶

*

در تصویر زیر شاهد یک قرار داد می باشیم که شرکت آن را قرار داده است . در صورتی که ان را تایید می کنید می توانید به مرحله بعد بروید .

*

۷

*

بر روی دکمه NEXTکلیک می کنیم ، در تصویر بعد مشخص می کنید که ویندوز خود را می خواهید بروز رسانی کنید یا یک ویندوز جدید نصب کنید .

*

۸

*

پس از انتخاب نوع ویندوز خود به صفحه بعد راهنمایی می شوید در صفحه زیر حافظه های اصلی شما مورد بررسی قرار می گیرد ، در این قسمت شما اگر نوع اول را انتخاب کرده باشید می توانید بعضی از پارتیشن ها را پیکربندی کنید . اما در نوع دوم شما تمام قسمت ها را میتوانید پیکر بندی نمایید .

*

۹

*

در تصویر فوق از نوع دوم می باشد،شما در این حالت پارتیشن ها خود را ایجاد کرده و بر روی دکمه NEXTکلیک می کنیم.پس تمام این مراحل بر اساس تنظیماتی که به ان دادید شروع به نصب می کند .

*

۱۰

*

پس از تمام تمام فرایند نصب شما شاهد پنجره زیر می باشید.

*

۱۱

*

در این پنجره شما با زدن دکمه های ترکیبی وارد صفحه محاوره ای زیر می شوید .

۱۲

*

با زدن گزینه OTHER USERوارد قسمت ایجاد USERمی شوید .

*

۱۳

*

در این قسمت نام و رمز ورود ان را مشخص می نماییم و به قسمت بعد می رویم.

*

۱۴

در صفحه بالا با پیامی رو به رو می شویم .در این پیام اشاره می کند که پیام شما فقط در بار اول کار می کند در بار دوم شما باید رمز جدیدی به ان دهید.

*

۱۵

*

پسورد شما تغییر کرده و به صفحه بالا مواجه می شوید .پس از اتمام فرایند تغییر پسورد به صفحه زیر راهنمایی می شوید .

*

۱۶

*

ان را تایید می کنیم و ویندوز به طور کامل با موفقیت نصب می شود .

پایان قسمت آموزش نصب ویندوز سرور ۲۰۰۸

موفق باشید

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !