آموزش نصب ویندوز سرور 2012

در این مطلب قصد داریم آموزش نصب ویندوز سرور 2012 را آموزش دهیم ، حداقل تجهیزاتی که شما برای نصب ویندوز سرور 2012 نیاز دارید .به شرح زیر می باشد:

*

Processor: Minimum: 1.4 GHz 64-bit processor
Ram: Minimum: 512 MB
Disk Space: Minimum: 32 GB

برای دانلود ویندوز سرور 2012 می توانید از لینک زیر اقدام کنید:

http://technet.microsoft.com/en-US/evalcenter/hh670538.aspx?ocid=&wt.mc_id=TEC_108_1_33

حالا که تمام قسمت های لازم را اماده کردیم شروع به مراحل نصب می کنیم.

*

1)دی وی دی ویندوز سرور 2012 را در داخل دی وی دی روم قرار می دهیم وسیستم را restartمی کنیم.با زدن کلید بوت شما وارد قسمت بوت می شوید .

*
1*
2)مدتی صبرکنید تا تمام فایل های مورد نظر بر روی سیستم شما بارگزاری شود .

*

2

*

3)پس از بار گزاری تمام فایل های مورد نظر شما با تصویر زیر مواجه می شوید.در این قسمت میتوانید تنظیماتی همچون زبان مورد استفاده و کشور را انتخاب نمایید .

*

3

*

4)در این مرحله شما با زدن دکمهnextاجازه نصب را صادر می کنید .سیستم ارز این لحظه به بعد شروع به نصب سیستم می نماید.

*
4

*
5)در مرحله پنجم بارگزاری های لازم صورت می گیرد .

*

5

*
6)در این مرحله ما می توانیم از چهار نسخه ویندوز سرور سرور مورد نظر خودمان را انتخاب نماییم .(در این باره در قسمت قبل توزیح داده شده است)

*
6

*
7)در قسمت زیر شرایط استفاده از این ویندوز قرار گرفته است .شما با تایید این شرایط میتوانید ویندوز مورد نظر را نصب نمایید.

*

7

*
8)قسمت مورد نظر برای پارتیشن بندی می باشد. به طور پیش فرض یک درایو قرار گرفته است.

*
8

*
9)زمانی که شما تمام اطلاعات مورد نیاز را به سیستم دادید .سیستم قسمت به قسمت شروع به نصب می نماید .در این صفحه مراحل نصب قسمت به قسمت را نمایش می دهد و شما را از میزان اتمام نصب هر قسمت با خبر می نماید .

*
9

*
10)پس از نصب کامل ویندوز سرور 2012 سیستم به طور اتوماتیک دوباره راه اندازی می شود .پس از راه اندازی سیستم ما برای اولین بار شاهد ورود به سرور می باشیم.در زمان ورود از شما رمز و نام کاربری می خواهد .توجه داشته باشید این رمز بسیار مهم می باشد . در انتخاب رمز خود بسیار دقت کنید .

*
11

*
11)برای راه اندازی این تنظیمات باید چند دقیقه ای را صبر نمایید.

*
13

*
12)پس از اتمام راه اندازی سیستم برای اولین بار به خود سرور وارد می شوید.برای ورود باید این سه کلید Ctrl+Alt+Delete را با هم فشار دهید .در قسمت باز شده شما باید رمز ورود و نام کاربری را وارد نمایید.

*

14

*
13)در این مرحله پس از یک دقیقه صفحه ای در ویندوز مشاهده می شود . این صفحه را Server Manager می نامند .برای کنترل بیشتر بخش های ویندوز سرور از این قسمت استفاده می کنند .

*

موفق باشید

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !