تست فني قطعات سرور در شرايط سخت

پس از انتخاب نوع سرور و پيکربندي قطعات سخت افزاري مورد نياز و خريد آن اکنون نوبت به تست سخت افزار سرور در شرايط سخت ميباشد . شرکت HP به همراه سرور يک عدد CD به نام HP Smart Start نيز در اختيار شما قرار ميدهد .

مراحل تست فني

ابتدا سرور را از روي اين CD راه اندازي ميکنيم تا وارد محيط اصلي نرم افزار شويم .

10

در اين پنجره ميتوانيم  زبان مورد استفاده و استاندارد صفحه کليد مان را انتخاب کنيم و سپس دکمه NEXT را ميزنيم با به پنجره بعد برويم .

11

در اين پنجره قرارد و شرايط استفاده ازاين نرم افزار توضيح داده شده است . دکمه قبول شرايط Agree را ميزنيم تا پنجره اصلي برنامه مشاهده شود .

سپس بر روي دکمه Maintenance کليک کرده در پنجره بعد دکمه HP Insight Diagnostics  کليک کرده تا وارد برنامه تست سخت افزار شويم .

13

*

12

*

14

*

15

در اين پنجره کليه قطعات سخت افزاري سرور از نوع و مدل و شماره سريال سرور تا حجم رم ، تعداد ماژول ها ، ظرفيت ماژول ها ، پورت هاي ارتباطي ( USB , …. ) نوع و مدل و تعداد و ظرفيت هارد ، شايرهاي توسعه ف شاير هاي ارتباطي ، تعداد پاور و توان آنها ، تعداد فن اي خنک کننده و ……. به صورت مجزا نمايش داده ميشود . از پنجره فوق سربرگ TEST را انتخاب مينمائيم .

16

دراين سربرگ در قسمت Test Mode گزينه Unattended ( به معني تست در حالت سخت يا اصطلاحاً بي ملاحضه ) را انتخاب ميکنيم . در قسمت Duration Of loops  تعداد مرحله تکرارتست را انتخاب ميکنيم که حالت نرمال 25 ميباشد يعني هر قطعه 25 بار دراين شرايط سخت زير بار قرار گرفته و تست ميشود .چنانچه در اين قسمت گزينه Total Test Time  را انتخاب کنيم و ميتوانيم براي يک مدت زمان خاص بر اساس دقيقه سرور را زير بار قرار دهيم . با انتخاب گزينه Stop On First Error  نيز با مشاهده اولين خطا روند تست متوقف ميشود .پس از انجام تنظيمات فوق از کادر پائين صفحه گزينه All Device را انتخاب نموده و از پائين صفحه دکمه Begin Testing  را کليلک ميکنيم تا تست آغاز شود . با انتخاب All Device کليه قطعات تست ميشود. در صورتيکه مايل به تست چند قطعه باشيم ميتوانيم از ليست قابل مشاهده قطعات مورد نظر را تيک بزنيم و سپس عمليات تست را آغاز کنيم .

17

*

18

در شکل فوق مشاهده ميکنيد که مقابل نام هر جزء سخت افزار يک کادر رنگي قرار دارد قطعاتي که سالم باشند و تست را پاس کنن سبز رنگ و عبارت Passed  کنار کادر نوشته شده است و کادر مقابل قطعات خراب قرمز رنگ و عبارت Failed  کنار آن مشاهده ميشود .

براي ذخيره گزارش تست به سربرگ Log رفته و از پنجره جديد نيز به سربرگ Test Log ميرويم در کادر پائين صفحه گزارش کامل ارائه شده است که ميتوانيم با زدن دکمه Save آن را در فلش مموري ذخيره نمائيم .

20

در پايان با زدن دکمه  Exit Diagnostic از برنامه خارج مي شويم .

19

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی - پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم