مسدود شدن سرویس VOIP شاتل

شاتل واگذاری سرویس تلفنی VOIP را در حالی آغاز کرد که تنها سه روز پس از راه اندازی آن شرکت مخابرات ایران در اقدامی غیر رقابتی اقدام به قطع اتصال متقابل کرد.

*

شرکت فوق که دارای پروانه ارتباطات ثابت (FCP) می باشد و اقدام به ارائه خدمات تلفن ثابت با پیش شماره ۹۱۰۰ و ارزان تر از تعرفه مخابرات در تهران کرد که مخابرات در اقدامی غیر قانونی اینترکانکشن خود را قطع کرده است و مانع فعالیت آن شده است.

حسین فلاح جوشقانی -معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در ارتباط با این اتفاق پیش آمده طی گفت‌وگویی با رسانه دولت گفته است: این اتفاق در حال بررسی است و هنوز مشخص نیست که چرا مخابرات این کار را انجام داده است،ما از مخابرات در خواست کرده‌ایم تا دلایل خود برای قطع اینترکانکشن (اتصال متقابل) این شرکت اینترنتی که بتازگی اقدام به ارائه خدمات تلفن ثابت کرده بود را اعلام کند.

وی افزود: این شرکت تمامی مستندات خود برای این اقدام را تحویل رگولاتوری داده و ما باید براساس روال بررسی‌های خود بر این مستندات را انجام دهیم اما در نهایت تا امروز (شنبه) نتیجه بررسی‌های خود را اعلام خواهیم کرد.

او در پاسخ به این سوال هم که چرا مخابرات قبل از اعلام شکایت خود از این شرکت اینترنتی به رگولاتوری، به صورت خودسرانه اقدام به قطع ارتباط سرویس تلفن ثابت این شرکت اینترنتی کرده، گفت: اگر مشکلی از نظر قانونی در ارائه این سرویس بود مخابرات باید آن را به رگولاتوری اعلام می‌کرد و ما هم اگر کار این شرکت اینترنتی خلاف مصوبات پروانه FCP عمل کرده بود، قطعاً با آن برخورد می‌کردیم.

با این حساب باید منتظر نتیجه بررسی‌های رگولاتوری تا پایان امروز بمانیم.

890
۰
۱۴ دی ۹۵

علیرضا اربابی

دانشجوی مدیریت گردشگری ، علاقه مند به اینترنت ، شبکه و تجارت الکترونیک !