معرفی سرویس های رایگان ذخیره سازی آنلاین – پشتیبان گیری Cloud

ذخیره سازی ابری

در دنیایی زندگی می کنیم که صفر و یک حرف اول را می زند.در این میان حمل اطلاعات حساس نیاز به محافظت بالایی از سوی ما و سخت افزار های همراه ما دارد.بهترین راه حل برای ذخیره سازی اطلاعات شما،استفاده از خدمات ابری و ذخیره سازی در دنیای وب می باشد.  در اینجا روش ها و ابزارهای بسیار مناسب را برای ذخیره سازی معرفی می کنم که استفاده از آنها برای کارهای شخصی  و نیمه حرفه ای کاملا رایگان می باشد و حتی در بعضی موارد انتظار کاربران حرفه ای را نیز برآورده می کند.

در زیر  استفاده از این سرویس های Cloud storage services را به همه پیشنهاد می کنم:

سرویس اول : Windows Live SkyDrive

یکی از سرویس های حرفه ای و معروف ترین سرویس cloud based می باشد که زیر نظر مایکروسافت است و  فضای ۲۵ گیگابایت رایگان را به کاربران خود هدیه می دهد.نیاز به هیچ نرم افزار اضافی نیز ندارد و از هرجایی قابل دسترس است.شما می توانید با استفاده از Live ID خود فایل های را به راحتی drag & drop کنید و یا حتی فولدرهای خصوصی password protected بسازید.می توان فایل ها خود را نیز به صورت عمومی قرار دهید تا دیگران بتوانند آنها را دانلود کنند.

سرویس دوم : Idrive

این سرویس فضای رایگان ۲ گیگابایتی به کاربران خود می دهد.در صورتی که ۵ کاربر را به این سرویس دعوت کنید فضای رایگان ۱۰ گیگابایتی به شما داده می شود.که در مجموع به شما ۱۲ گیگابایت فضا داده می شود.

سرویس سوم : humyo

یکی از قوی ترین و محبوب ترین سرویس از نظر من می باشد که فضای ۵ گیگابایتی را به شما می دهد و می توانید لینک ها را هم عمومی کنید.فضای web-based آن غیرقابل رقابت را با دیگران است و یک سروگردن بالاتر است.  این سرویس از سوی شرکت امنیتی Trend micro محافظت می شود.

سرویس چهارم : Binfire

این سرویس به ما ۱۰ گیگابایت فضای رایگان وب می دهد.ایمیل و public کردن فولدرها هم از قابلیت های این سرویس است.

این هاسرویس های محبوب با امنیت بالای وب هستند.  سرویس هایی دیگری مانند Google Docs و metahyper.com و adrive.com و dropbox.com و datadepositbox.com نیز هستند که می توانید از آنها استفاده کنید.

منبع

633
۰
۱۷ تیر ۹۳

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی - پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم