DISA چیست

DISA چیست

یکی دیگر از ویژگی های الستیکس که در این قسمت مزایا و کاربردها  آن را توضیح میدهم Diza میباشد.

DISA چیست:

DISA_Elastix_01

شما به عنوان مسئول شبکه یا سرور الستیکس با فعال سازی این گزینه میتوانید برای مسئولین شرکت یا هر شخصی که مورد نظرتان باشد امکان تماس از داخل شبکه را در حالتی که شخص در شرکت حضور فیزیکی ندارد را محیا کنید.

برای توضیح بیشتر موضوع را با مثال توضیح میدهم.

تصور کنید کارمند شرکت شما به هر دلیلی در ساختمان اداره و پشت میز کاری حضور ندارد و از طرفی نیاز به تماس با یکی از مشتریان شرکت را دارد که به علت رعایت بعضی سیاسیتهای شغلی باید در سمت مشتری ID Caller شماره شرکت را نمایش دهد. یعنی مشتری شما متوجه عدم حضور نماینده شرکت در محل کار نشود. خوب در این زمان شما 2 راه حل دارید.

راه حل اول:

شما روی سیستم یا گوشی هوشمند نماینده شرکت با استفاده از نرم افزارهای مربوطه یک داخلی ست کنید. در این روش نمایده شرکت باید حتما به اینترنت دسترسی داشته باشد در غیر این صورت راه حل مذکور قابل استفاده نمی باشد.

راه حل دوم:

حال تصور کنید که نماینده شرکت شما به هر دلیلی یا دسترسی به اینترنت ندارد و یا سیستم یا گوشی هوشمند در دسترس ندارد.

در این زمان گزینه پیشنهادی الستیکس به شما Disa است. در این روش کاربر شما با استفاده از تلفن ساده با شرکت تماس گرفته و پس از ورود یوزر و پسورد خود از طریق همان تلفن میتواند صدای بوق را بشنود. این صدای همان خط آزادی است که الستیکس از خطوط تلفن شرکت، در اختیار نماینده شرکت قرار میدهد.

حال نماینده میتواند به راحتی با شماره مورد نظر ( مشتری ) تماس بگیرد در حالی که مشتری در ID Caller تلفن خود شماره شرکت را مشاهده می کند نه تلفنی که نماینده با آن تماس را برقرار کرده است.

امیدوارم خوب مفهوم رو منتقل کرده باشم.

در مطالب آموزشی آینده نحوه فعال سازی را منتشر خواهم کرد.

موفق باشید.

1,017
۴ دیدگاه
۱ اردیبهشت ۹۴

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی - پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم

دیدگاه کاربران

 • نیما حسنی
  تیر ۱, ۱۳۹۴

  disa بهتر از این نمیشد توضیح داد

 • اصلاً بدرد نمی خوره ، یه سافت فون با یک ip استاتیک ، این همه معطلی هم نداره

 • احمد تحویلیان
  بهمن ۳, ۱۳۹۴

  یک سوال : اینطوری هزینه تماس هم کاهش پیدا میکنه؟

  • فرزانه تقدیسی
   بهمن ۸, ۱۳۹۴

   با سلام
   بستگی به شبکه ویپ شما داره.
   اگر شما قصد تماس با یک شهرستان دیگه رو داشته باشید و با استفاده از DIZA با شرکت خودتون که در منطقه محل سکونت یا همان شهر خودتون هست تماس بگیرید بعد از برقراری ارتباط هزینه مکالمه برای شما به صورت درون شهری محاسبه می شود و برای شرکت تون و تلفن مقصد به صورت بین شهری.
   البته اگر شما در شهر مقصد هم یک سرور الستیکس داشته باشید که بین این دو ارتباط ترانک باشه میتونید تماس رو از سرور دوم برقرار کنید و نهایتا برای شما هزینه به صورت درون شهری محاسبه شده. به همین ترتیب در انتقال تماس بین دو کشور.
   در این حالت هزینه های مکالمه شما کاهش پیدا میکنه.