iWatch اپل در اشکال و اندازه های مختلف با بیش از ۱۰ سنسور

به نقل از وال استریت ژورنال ، اپل امروز ادعا کرد که iWatch را با ۱۰ سنسور مختلف و نسخه های گوناگون طراحی کرده است.  اخیرا اپل ساعت های مچی هوشمند خود را با صفحه نمایش های بزرگ و کوچک برای سلیقه های مختلف عرضه کرده و برای هر کدام یک شاسی و فرم خاصی طراحی نموده است.

ساعت-هوشمند-اپل

شرکت اپل ساعت مچی هوشمند جدید خود را در حال آزمایش قرار داده که صدای تیک تیک آن باعث خیره همگان گردیده شایعاتی در مورد iWatch 1.5 و iWatch 2.5 وجود دارد که ازین نوع تکنولوژی بهره خواهند برد.

اپل نشان میدهد که تولید iWatchهای خود را توقف نخواهد کرد و نسخه بتا هر یک از محصولات خود را عرضه می کند ویژگی های سلامت از جمله تناسب اندام برای اپل بسیار مهم است و ۱۰ سنسور جدید را به محصولات خود اضافه نموده است.

گفته می‌شود اپل تلاش می‌کند در سیستم‌عامل iOS 8 اپلیکیشن جدیدی را به نام Healthbook ارایه کند که در واقع دفترچه کلیه فعالیت‌های ورزشی و مرتبط با سلامت کاربر خواهد بود. این نرم‌افزار به ساعت هوشمند این کمپانی متصل می‌شود و اطلاعات بدست آمده توسط آن را گردآوری می‌کند. در واقع اپل سعی دارد امکاناتی که در ساعت‌های هوشمند فعلی وجود دارند به شکل بهتر و متمرکزتری در ساعت هوشمند خود بگنجاند.

نرم‌افزار Healthbook نه تنها قادر به محاسبه‌ گام‌های برداشته شده کاربر یا کالری سوزانده شده اوست، بلکه امکان محاسبه ضربان قلب، سنجش میزان قند خون، اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون و موارد دیگر مرتبط با بهداشت و درمان را دارد.

براساس صحبت‌های مدیرعامل شرکت Masimo که یک استارتاپ برای توسعه لوازم جانبی آیفون برای سنجش میزان اکسیژن خون است، اپل طی یک سال گذشته کارشناسان و مهندسان بسیاری را که در این زمینه تخصص دارند، استخدام کرده است.

با اینحال  هرچند تیم کوک نتوانسته همچون دوران افسانه‌ای استیو جابز، درآمد و سود اپل را سال به سال بیشتر کند، اما با این حال اپل همچنان بسیار خوب عمل می‌کند و آیفون‌ها و آیپدهای این کمپانی فروش فوق‌العاده‌ای دارند. انتظار می‌رود ساعت هوشمند iWatch نیز امسال حداقل ۱۰ میلیون دستگاه فروش داشته باشد. باید منتظر ماند و دید این ساعت چطور قادر به رقابت با ساعت‌های هوشمند مجهز به Android Wear یا ساعت‌های هوشمند تایزنی سامسونگ خواهد بود.

خبرها حاکی از آن را دارد که تاریخ عرضه iWatchهای جدید اپل اکتبر امسال خواهد بود.

منبع : WorldIT

فرزانه تقدیسی

کارشناس ارشد هوش مصنوعی - پس از اتمام دوره Elastix & MCSE & CCNA & CCNP و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم